Як зібратись на фідерну рибалку?

1_1-1.jpgФідерний лов - один з найпопулярніших, на даний момент, видів риболовлі. Він відрізняється від інших різновидів використанням спеціальних фідерних вудилищ, оснащених сигналізаторами клювання - квівертипами. І особливих годівниць, які кріпляться різними способами на одній волосіні з гачком або гачками.

За рахунок того, що корм поступово вимивається, формується хмара підгодівлі, яка додатково приманює рибу. Особливо ефективний цей метод при лові всеїдних та травоїдних річкових мешканців, особливо – коропів. У тому числі й тому, що більшість фідерних вудлищ відзначаються підвищеною міцністю. Однак не тільки вони відповідають за результат – важливі й інші аксесуари. І саме на них ми зараз і зупинимося трохи докладніше.

Важливі аксесуари для фідерної риболовлі


Годівниці

Обов'язковий елемент оснастки фідеру. Їхнє основне завдання – забезпечувати стійку хмару прикорму, що додатково приваблює здобич. Існує безліч класифікацій - за формою, за розміром осередків, за матеріалом, за структурою. На жаль, універсальних варіантів не існує, тому вам потрібно придбати кілька версій і навчитися різним способам їх кріплення на волосіні. Серед багатьох виробів, які зараз можна знайти на вітчизняному ринку, досить непогано показують себе годівниці Brain. Особливо корисними вони будуть рибалкам-початківцям, оскільки коштують набагато менше своїх західних аналогів, а ефект спричиняють той самий.

b_700_700_16777215_0_0_images_fotonews_2_1-2.jpg

Гачки

З урахуванням того, що ловити вам доведеться велику рибу, гачки для риболовлі повинні бути особливо міцними. І, як правило, великих розмірів – щоб можна було автоматично відсівати будь-яку дрібницю. Так що найбільш популярними є номери з 12 по 8. Що стосується форми, то починати краще з круглих, а потім уже переходити на класичні, тому що перші менше тупляться і ефективніше підсікають. Чи можна використовувати кілька гачків? Звичайно. Але це знижує темп лову, підвищує ризик зачепу при виведенні та збільшує витрату наживки. Що стосується підвищення шансу клювання - то тут все не так однозначно, адже також підвищується ризик злякати обережну рибу. Тож досвідчені фідеристи рекомендують обмежуватися одним гачком.

Підсаки

Момент витягування здобичі з води – найскладніший. Хоча б тому, що на неї перестає діяти виштовхувальна сила води, так що вага риби і навантаження, яке вона спричиняє на волосінь, серйозно збільшується. І щоб цей фактор усунути, вам варто заздалегідь купити фідерний підсак. Його довжина повинна дорівнювати довжині самого вудлища, а розмір сітки має відповідати діаметру «голови». Матеріал – синтетика, типу нейлону, комірка дрібна – щоб менше травмувати здобич. Корисно мати при собі кілька таких підсак. Також бажано, щоб у них була позитивна плавучість, оскільки так простіше підводити їх до точки витягування і тримати поруч із собою на воді, поки вони не знадобляться.

Садки

Спійману здобич треба десь зберігати. До того ж бажано – у живому вигляді. І більш ефективного рішення, ніж садки для риби, ще не вигадали. Головне - щоб вони були досить місткими, щоб зберігати великі трофеї. Матеріал – метал. Комірки дрібні, не менше сантиметра – вони менше травмують рибу. Можна, звичайно, обійтися і різними синтетичними матеріалами – вони м'якші та легші, проте міцність їх значно нижча. Розміри – не менше 2 метрів завдовжки та не менше 50 см у діаметрі. Якщо ж ви рибалите на мілководді, то довжина повинна бути ще більшою - щоб у риби була можливість знаходитися глибше і не так сильно прогріватися на сонці.

Відра для прикорму

Саме підгодовування гарантує високу результативність фідерної риболовлі. І вам його знадобиться багато. Дуже багато. І весь цей обсяг потрібно буде не тільки самостійно заготовляти, причому іноді навіть безпосередньо перед виїздом на водоймище, а й якось доставляти на місце лову. І різноманітні відра, а також інші ємності для прикорму, вам у цьому допоможуть. Наприклад, мякі відра від Brain. Оскільки вони набагато зручніші, ніж звичайна каструля або пластиковий пакет.

Важливий момент – якщо ви вирушаєте на рибалку влітку, то слід заготовляти суху основу, яку вже на місці розбавляти водою. Це потрібно для того, щоб продукт не скисав, що нерідко трапляється під час спеки.


Інше

Є й інші аксесуари, здатні полегшити роботу рибалки. Наприклад, особливі рибальські крісла, ящики для наживки, різноманітні стійки та підставки для вудилищ, ехолоти для вивчення дна та багато чого ще. Але все це просто для додаткової зручності. Тому рибалці-початківцю можна спокійно обходитися і без них.

 

Про магазин

Ми не просто так неодноразово згадували про бренд Brain. На сьогоднішній момент це одна з кращих вітчизняних компаній, що випускає різноманітні товари для риболовлі, в тому числі і фідерної. В офіційному магазині Brain ви знайдете найширший вибір різних товарів, необхідних для результативної ловлі риби. У тому числі й усі основні аксесуари, про які йшлося вище. А якщо у вас виникнуть проблеми з вибором, то наші консультанти підкажуть вам, що з усього цього різноманіття підійде саме вам, виходячи з вашого досвіду, планованої здобичі та фінансових можливостей. Тож – заглядайте! У нас знайдеться все – причому як для рибалки-початківця, так і для людини з великим досвідом.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить