14.03.2023

В Україні планують ввести платні рибальські квитки

Подробнее: В Україні планують ввести платні рибальські квитки Як повідомили в Мінстерстві аграрної політики та продовольства, запровадження рибальських квитків стане наступним кроком у реформуванні рибної галузі, яке стосується й любительського рибальства. Так, наприкінці 2022 року було прийнято нові Правила любительського і спортивного рибальства. А теперішнє нововведення має розширити права рибалок-любителів. До того ж, кошти, отримані від продажу рибальських квитків, мають бути спрямовані, перш за все, на відновлення біоресурсів тих водойм, на яких здійснюється рибна ловля.

Зараз рибалки-любителі мають право добувати водні біоресурси лише у межах добової норми вилову, причому, безоплатно. Після запровадження рибальського квитка з’явиться платна послуга, скориставшись якою вони зможуть збільшити свій щоденний улов.  

09.04.2014

Полтавська рибінспекція визначила ділянку Дніпродзержинського водосховища для для проведення любительського і спортивного рибальства

Подробнее: Полтавська рибінспекція визначила ділянку Дніпродзержинського водосховища для для проведення...У березні 2014 року Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Полтавській області було затверджено наказ про визначення ділянки Дніпродзержинського водосховища для проведення любительського і спортивного рибальства на умовах загального користування, тобто безкоштовно, з дотриманням норм вилову та строків, які визначені Правилами любительського і спортивного рибальства. З метою інформуваннях  рибалок-любителей наводимо цей наказ без скорочень.

 

 
27.06.2022

Як зібратись на фідерну рибалку?

Подробнее: Як зібратись на фідерну рибалку?Фідерний лов - один з найпопулярніших, на даний момент, видів риболовлі. Він відрізняється від інших різновидів використанням спеціальних фідерних вудилищ, оснащених сигналізаторами клювання - квівертипами. І особливих годівниць, які кріпляться різними способами на одній волосіні з гачком або гачками.

За рахунок того, що корм поступово вимивається, формується хмара підгодівлі, яка додатково приманює рибу. Особливо ефективний цей метод при лові всеїдних та травоїдних річкових мешканців, особливо – коропів. У тому числі й тому, що більшість фідерних вудлищ відзначаються підвищеною міцністю. Однак не тільки вони відповідають за результат – важливі й інші аксесуари. І саме на них ми зараз і зупинимося трохи докладніше.

01.04.2014

Розпочався нерестовий період 2014 року!

Подробнее: Розпочався нерестовий період 2014 року!З 1 квітня 2014 в межах області оголошено весняно – літню заборону на лов риби, інших водних біоресурсіву рибогосподарських водних об’єктах, в зв"язку з початком нерестового періоду, у відповідності до Наказу № 20 від 12.03.2014 Полтавської рибоохорони. Як і в минулі роки дозволяється здійснювати вилов риби  однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ. Обмеження діє на річках та інших рибогосподарських водоймах області  з 1 квітня по 20 травня включно і на Дніпродзержинському водосховищі - з 1 квітня по 9 червняю включно. Нижче наводимо зміст наказу та додаток до нього про нерестовища без скорочень.

 

 
26.10.2016

Если вы решили овладеть нахлыстом

Подробнее: Если вы решили овладеть нахлыстомХочу поделиться своим небольшим опытом и облегчить участь всем тем, кого бацилла нахлыста время от времени выводит из равновесия, будоража нутро. И вроде бы все хорошо, ловим себе преспокойно рыбку спиннингом, удочкой, фидером, но вот иногда наваливается чувство, будто что-то важное, неуловимое в процессе рыбалке проходит мимо. Поэтому, если, при упоминании слова «нахлыст» у вас появляется внутри необъяснимое чувство волнения, значит эта статья для вас.

Меня нахлыст захватил не сразу. Он не стал брать меня нахрапом, а соблазнял постепенно, ненавязчиво, методично.
Начало положили рыболовные журналы, которые я, еще до эры интернет скупал в киосках союзпечати и читал запоем.

15.01.2013

Болезни рыб. Опасны ли они для рыболова?

Подробнее:  Болезни рыб. Опасны ли они для рыболова?

Скажу честно: материалы, посвященные подобной теме, не слишком приятно ни писать, ни читать. И, тем не менее, тема эта важная! ЭТО ДОЛЖЕН ЗНАТЬ КАЖДЫЙ! (Брошюры с таким названием в свое время распространялись комитетами по гражданской обороне, в них рассказывалось о вредных последствиях для человека факторов ядерного удара.) Но в отличие от ядерной катастрофы, которой нас запугивали в период «холодной войны», опасность болезней, передаваемых через рыб, вполне реальна. Она подстерегает любого туриста, рыболова. Да и всех, кто потребляет речную рыбу, не прошедшую тепловую обработку. В то же время выполнение простых профилактических мер позволит вам полностью избежать подобной опасности!

 
25.03.2016

З 1 квітня розпочинається “сезон тиші” на водоймах підконтрольних полтаварибоохороні

Подробнее: З 1 квітня розпочинається “сезон тиші” на водоймах підконтрольних полтаварибоохороні

З метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних Полтаварибоохороні, відповідно до статті 10 Закону України « Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 3.14, 3.15, 4.4, 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999р. № 19, зареєстрованим в Мін’юсті 28 квітня 1999 р. за № 269\3562, п.11.1.4 «Правил промислового рибальства» затвердженого наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.99р. за №33, зареєстрованого в Мін’юсті 25.05.1999р. за № 326/3619 встановлено заборону на Дніпродзержинському водосховищі в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 9 червня (включно) в усіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах під контрольної території – з 1 квітня по 20 травня (включно).

13.06.2012

Что делать, если достфали браконьеры

Подробнее: Что делать, если достфали браконьеры

В области есть несколько структур, которые уполномочены  осуществлять контроль за водными живыми ресурсами и законностью их использования.

К ним относятся: Полтавская обласная экоинспекция, облгосрыбинспекция, Сулинская рыбинспекция (акватория р. Сула), природоохранная прокуратура в Полтавской области и органы внутренних дел. К тому же всегда можно обратиться с жалобой облгосадминистрацию, которая имеет право давать соответствующие поручения выше перечисленным органам исполнительной власти и контролировать их выполнение.

Ниже мы приводим координаты упомянутых служб.

 

 
04.03.2015

Осторожно, рыболовы!

Подробнее: Осторожно, рыболовы!Однажды заглянул на форум одного популярного рыболовного сайта и оторопел оттого, как бесцеремонно воинствующие форумчане бросают друг в друга сердитые ругательные посты на тему рыболовной этики. Спор банальный: является ли браконьером лицо, превысившее установленную норму вылова?

Междоусобица достигла той фазы, когда разговор шел уже не о рыбалке и браконьерах, не о нормах вылова и законах их регламентирующих, а приобрел извращенный вид по типу «сам ты дурак». Стало неловко, не люблю, когда люди лишаясь аргументов, начинают использовать для уничижения своих оппонентов не совсем эпистолярные выражения. Но тема оказалась на злобу дня и разделила аудиторию на два непримиримых виртуальных лагеря…

Я вспомнил, как по молодости, к своему стыду, несколько раз превышал норму вылова. Не так, чтобы через край, но (чего греха таить), было. Сейчас мне совестно оттого, что я повел себя так неразумно и поддался какому-то первобытному порыву. Алчность – это дурное качество. До сих пор пытаюсь себя успокоить, что мол, рыбные богатства в мою бытность были неиссякаемыми, и ловил я исключительно «правильными», то есть разрешенными снастями, но сам понимаю, что что-то в моих оправданиях есть от лукавого.