Вступили в дію нові Правила рибальства: що змінилося

bisinercionnaya-katushka_1.jpgВ грудні 2022 року в Україні вступили в силу оновлені Правила любительського і спортивного рибальства. Вони замінили морально застарілий попередній документ, що був прийнятий понад два десятиліття тому.

Нові Правила розширюють права рибалок-аматорів, але й додають обов’язків. 

Безперечно, багатьох порадує зняття обмежень на вилов ряду видів риб, які відносять до малоцінних або інвазивних. У списку – атерина (Atherina), верховодка (уклейка) (Alburnus alburnus), карликовий американський сом (Ameiurus nebulosus), ротань-головешка (Perccottus glenii), сонячний окунь (Lepomis gibbosus), тюлька (Clupeonella cultriventris), чебачок амурський (Pseudorasbora parva). Також у будь-якій кількості можна добувати молюска рапану (Rapana venosa).

 

Дозволену кількість гачків збільшено з 5 до 7, а під час лову в період нересту відтепер можна використовувати два гачки, а не один, як раніше.

Дозволений прилов молоді до 10% маси в межах добової норми улову.

Дозволено використовувати всі види водних біоресурсів в якості живої принади (живця), окрім видів, вилов яких заборонено.

Менше стало місць, де любительське рибальство заборонено. Крім того, змінився розмір ряду ділянок, де заборона діє. Зокрема, у нижніх б’єфах ГЕС дніпровських водосховищ раніше можна було рибалити не ближче, ніж за 10 та 5 км від цих споруд (залежно від конкретної ГЕС), а нині ця відстань дорівнює 2 км.

Водночас, рибалок під час риболовлі зобов’язали мати засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів, підтримувати чистоту довкілля й санітарний стан водних об’єктів.

Збільшено мінімальні дозволені до вилову розміри більшості водних біоресурсів.

Виловлених тварин необхідно дбайливо підхоплювати та звільняти від гачка. Якщо було спіймано представника виду з числа тих, які перебувають під охороною Червоної книги або подібних документів, його необхідно випустити у природне середовище.

Засмутять Правила юних любителів рибної ловлі: без супроводу дорослих їм дозволено рибалити лише з берега.

Ми перелічили лише деякі зміни, що торкнуться більшості рибалок. Але нові Правила визначають дуже багато інших прав, обов’язків, дозволів і заборон, що стосуються любительського й спортивного рибальства, а також підводного полювання. Ознайомитися з ними можна тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22#Text

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить