В Україні планують ввести платні рибальські квитки

fishing_small.jpgЯк повідомили в Мінстерстві аграрної політики та продовольства, запровадження рибальських квитків стане наступним кроком у реформуванні рибної галузі, яке стосується й любительського рибальства. Так, наприкінці 2022 року було прийнято нові Правила любительського і спортивного рибальства. А теперішнє нововведення має розширити права рибалок-любителів. До того ж, кошти, отримані від продажу рибальських квитків, мають бути спрямовані, перш за все, на відновлення біоресурсів тих водойм, на яких здійснюється рибна ловля.

Зараз рибалки-любителі мають право добувати водні біоресурси лише у межах добової норми вилову, причому, безоплатно. Після запровадження рибальського квитка з’явиться платна послуга, скориставшись якою вони зможуть збільшити свій щоденний улов.  

Орієнтовно рибальський квиток надасть можливість виловити додатково один екземпляр сома, три екземпляри білизни, судака, щуки, 5 кг іншої риби на добу. Безкоштовна норма залишиться такою ж, як і раніше.

Рибальський квиток діятиме на водних об’єктах, де будуть визначені ліміти допустимого вилову водних біоресурсів для любительського рибальства на підставі науково-біологічних обґрунтувань.

Ліміти на рибальські квитки розподілятимуть через Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства.

Зараз триває обговорення того, як саме продаватимуть рибальські квитки. Цілком ймовірно, що це також відбуватиметься через Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства.

Рибалка-любитель зможе зареєструватися в системі і створити свій електронний кабінет. У ньому користувач зможе обрати бажані дати і місце риболовлі, зазначити, які водні ресурси планує добувати. На підставі введених даних буде згенеровано вартість рибальського квитка, а після оплати – і сам квиток з персоналізованим QR-кодом.

Рибальський квиток діятиме в обраний рибалкою календарний день або дні – загалом від одного до десяти.

Зауважимо, що в багатьох країнах, зокрема – європейських, не існує безкоштовної любительської риболовлі, і щоб посидіти з вудкою біля водойми необхідно купити спеціальний дозвіл у тій чи іншій формі. В Україні це хобі для громадян залишається безоплатним. Проте, введення додаткових платних послуг зможе більш повно задовольнити їх потреби і сприятиме збереженню та відновленню рибних запасів.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить