Розпочався нерестовий період 2014 року!

280106.jpgЗ 1 квітня 2014 в межах області оголошено весняно – літню заборону на лов риби, інших водних біоресурсіву рибогосподарських водних об’єктах, в зв"язку з початком нерестового періоду, у відповідності до Наказу № 20 від 12.03.2014 Полтавської рибоохорони. Як і в минулі роки дозволяється здійснювати вилов риби  однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ. Обмеження діє на річках та інших рибогосподарських водоймах області  з 1 квітня по 20 травня включно і на Дніпродзержинському водосховищі - з 1 квітня по 9 червняю включно. Нижче наводимо зміст наказу та додаток до нього про нерестовища без скорочень.

 


Управління охорони, використання і
відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства
в Полтавській області
(Полтаварибоохорона,
код ЄДРПОУ 34987803)

Н А К А З


12 березня 2014 року
Кременчук
№ 20


Про встановлення весняно – літньої заборони
на лов риби, інших водних біоресурсів
у рибогосподарських водних об’єктах,
підконтрольних Полтаварибоохороні у 2014 році


З метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах підконтрольних Полтаварибоохороні, відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 3.14, 3.15, 4.4, 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Держкомрибгоспу від 15.02.1999 р. № 19, зареєстрованим в Мін’юсті 28 квітня 1999 р. за № 269/3562,-

НАКАЗУЮ:

1. Встановити терміни заборони на лов (добування) риби у весняно-літній період природного відтворення (нересту) в 2014 році на підконтрольних управлінню водних об`єктах Полтавської області у такі строки:
- Дніпродзержинському водосховищі в межах підконтрольної території - з 1 квітня по 9 червня (включно);
- в усіх інших рибогосподарських водних об`єктах в межах підконтрольної території - з 1 квітня по 20 травня (включно).
2. Заборонити в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано – ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах підконтрольної Полтаварибоохорона території.
3. Оголосити нерестовищами ділянки зазначені в додатку до наказу.
4. На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонити пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби ( шторм, туман, аварія і т.п. ), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
5. Дозволити любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Дніпродзержинському водосховищі і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, вказаних в додатку до цього наказу.
6. Відділу охорони водних біоресурсів:
- забезпечити належний контроль за охороною риби та інших водних біоресурсів в період нересту;
- розробити спільні заходи по охороні рибних запасів і водних біоресурсів з державною екологічною інспекцією, управліннями МВС та іншими зацікавленими службами.
7. Відділу іхтіології та регулювання рибальства:
- спільно з науково-дослідними установами забезпечити спостереження за ходом нересту риби;
- передавати до Головрибводу узагальнену інформацію про хід нересту 1 числа місяця наступного за звітним (в період нересту);
- проінформувати обласну держадміністрацію про встановлені терміни весняно – літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.
8. Старшим рибоохороних дільниць (Пілюшенко С.В., Супрученко І.М., Сидоренко В.В., Чепурний В.І.):
- сповістити через ЗМІ населення та зацікавлені підприємства, установи, організації про встановлені терміни весняно – літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.
9. З наказом ознайомити всіх інспекторів під особистий підпис.
10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 


Начальник управління
Полтаварибоохорона О.В. Микитенко

 

Додаток до наказу
№ 20 від 12.03.2014р.


Перелік нерестовищ
на Дніпродзержинському водосховищі і малих річках,
на яких любительський лов риби
в період нересту заборонений


1. Власівська затока ( лівий берег) – від початку садівничого товариства “Будівник”, включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берегу до форватера ( 600га).
2. Білецьківські плавні (правий берег) – від піонертабору “Чайка” вниз по течії до бувшого рибгоспу “Верхньодніпровець”. Від корінного берегу до о. “Зелений”, “Динька”, “Попівка” – ( 1400 га).
3. Внутрішні затоки о.Шаломай.
4. Івківські плавні ( лівий берег) – від входу в річище Контарево до виходу з річища в р.Псьол – ( 300га ).
5. Від гирла річки Псьол на південну закінченність о.Вовчок вверх до мосту – ( 100 га ).
6. Кам`яно – Потоцькі плавні (правий берег) – від човнової станції КВСЗ – 1 до риббригади № 2 рибгоспу “Вітеко” (на теперішній час база відпочинку «Маяк») – ( 400 га ).
7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ ( лівий берег) до Тахтаївського кар`єру, включаючи Саловські, Келебердянські, Григоро – Бригадировські, Солошинські плавні – від корінного берегу до форватера - ( 3500 га ).
8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) – від Чикалівського кар`єру до Дереївського кар`єру. Від корінного берегу до форватера – ( 4000 га ).
9. Гирло р.Ворскла (лівий берег) – від рибгоспу “Ворсклянське” до мосту біля с. Лучки – (1700 га ).
10. Ворсклянська заплава – плавні від с.Вільховатка до турбази “Жемчужина” (с.Радянське) вглиб водоймища до форватера, включаючи острова Вишняки, Орлянський – ( 6000 га ).
11.Від водозабору Редутського щебневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з заливом Барбара до пляжу м. Комсомольськ, загальною площею (130 га).

Примітка: в малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псьол, Ворскла в межах Полтавської області, р. Сула на підконтрольній Полтаварибоохороні території.

 

Начальник управління
Полтаварибоохорона О.В. Микитенко

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить