Як вибрати безінерційну катушку?
Не важливо, яку рибу ви ловите: мирну або хижу. Рано чи пізно все одно виникає необхідність вибрати собі безінерційну катушку. А це достатньо складний механізм, повністю розібратись у ньому під силу не кожному. Але це не проблема, найголовніше — це знати основні моменти. Спеціально для вас ми підготували перелік з 8 головних параметрів вибору. Тоді безінерційні катушки перестануть бути для вас “темним лісом”.
Основне про безінерційну катушку
Безінерційна катушка — пристрій, який дозволить зручно вимотувати та намотувати волосінь або шнур. До бланка кріпиться за допомогою кронштейна. Цей тип катушки найпопулярніший, тому що він найзручніший. Коли закидуєте волосінь або плетінку, вони вимотуються в потрібному для закиду кількості. Риболову потрібно буде тільки зрушити дугу жилковкладача, щоб, наприклад, волосінь потрапила на спеціальний ролик.
З важливих деталей є фрикційне гальмо, яке пом’якшує ривки риби. Правильне його налаштування не дозволить снастям зламатись, а губі риби порватись.
На що звернути увагу при виборі?
1. Розмір. Чим більше риба, тим більше повинна бути сама катушка, щоб витягнути її з води.
2. Кількість підшипників. Визначають якість механізму та плавність роботи. Це впливає на чутливість і рівномірність намотування волосіні або шнура. Погане намотування буде погіршувати гру приманки та дальність закиду. Мінімальна кількість підшипників для нормальної роботи — 4.
3. Передавальне число. Позначає два моменти: тягове зусилля механізму та швидкість підмотки снасті. Чим більше передавальне число, тим “швидкісніше” катушка, але від цього страждає потужність. Наприклад, передавальне число 5.2:1 означає, що за один оберт руків’я ролик п’ять повних раз намотує волосінь або шнур на шпулю. Як правило, низьке передавальне число потрібне для лову мирної риби, а високе — для лову хижака.
4. Матеріал шпулі. Намотується шнур? Бажано вибирати шпулю з алюмінію. А якщо волосінь або флюорокарбон? Тоді беріть пластик. Комплекти з двома шпулями дають найбільшу свободу.
5. Кліпса. Довше всього служать металеві або підпружинені варіанти.
6. Вага. Підбирайте таку катушку, щоб вам зручніше було тримати спінінг. Рука не повинна швидко втомлюватись, інакше ви не зможете довго рибалити.
7. Форма конусу шпулі. Циліндрична шпуля — універсальна, тому найпопулярніша. Крім неї є ще конусоподібна, яка забезпечує більш далекий закид. А шпулі зі зворотним конусом використовуються для спінінгового лову, тому що зменшують можливість скидання петлі та знижують ризик заплутування волосіні.
8. Типорозмір. Підбирається залежно від способу лову, а також товщини волосіні. Катушка 2000 дозволяє намотувати 200 метрів волосіні товщиною в 0,1 мм. Якщо після показника є приписка “S” (від "Shallow spool"), то це мала шпуля з меншою глибиною, жилкомісткістю, але зниженою вагою. А “HG” означає "High gear", тобто підвищене передавальне число. Підбір типорозміру з урахуванням того, який спінінг використовується:
Катушка 1000 підійде для легкого спінінгу.
Катушка 2500 — це вже для середнього вудилища.
А катушка 4000 використовується з важким спінінгом.
Де купити катушку для спінінгового лову?
Українські розробники магазину Фаворит зрозуміли: їм ніколи не встигнути за кращими світовими виробниками риболовних катушок. Тому вони спроєктували та створили конструкцію, яка підходить для більшості завдань.
Які переваги має магазин Фаворит:
- Гарантія. На всі катушки діє гарантія один рік. При замовленні ви отримаєте гарантійний талон, який потім зможете використати. У випадку виробничого браку, зв’язуйтесь з нашими співробітниками, ми швидко розв’яжемо проблему.
- Великий асортимент. Ви легко зможете підібрати рішення, яке підійде вам за ціною, якістю та зовнішнім виглядом.
- Відмінна якість. Ви отримаєте максимальну якість за свої гроші. Також товари адаптовані під українські умови, тому що розробляються риболовами-професіоналами саме з України.
- Можливість докупити деталі. Шпуля відробила свій термін? Купіть нову, та ловіть рибу далі.
- Цілодобова служба підтримки. Телефонуйте по всім питанням, що пов’язані з товаром, у будь-який день.