О запрете подводной охоты

Больше
11 мая 2013 13:06 - 11 мая 2013 13:10 #1 от Дід Юхим
Дід Юхим создал тему: О запрете подводной охоты
Друзья!
 Обращаемся к Вам за поддержкой инициативы "Запрета подводной охоты во внутренних водоемах страны". Надеемся, что вместе с Вами прекратим варварское истребление рыбы в наших реках и озерах подводными охотниками. Для того чтобы у рыбы появился шанс на самовосстановление своих катастрофически поредевших стай нужно немедленно запрещать это кровавое хобби, отстреливающее маточное поголовье рыбы.
Если мы стремимся к европейским законодательным стандартам, в том числе и в природоохране, то следует вспомнить, что ни в одной европейской стране нет подводной охоты во внутренних водоемах. Во многих странах за подводную охоту в реках предусмотрены очень жесткие санкции и наказания. Например, в Германии за нее дают 10 лет лишения свободы. А где нет прямого законодательного запрета подводной охоты во внутренних водоемах, то это вовсе не означает, что она там разрешена. Просто европейцу не может прийти в голову мысль, взять в руки ружье и расстрелять близлежащею реку.
Подводная охота наносит настолько колоссальный ущерб рыбьим стаям, что ни одна страна не может позволить себе такой роскоши, разрешив это варварство у себя на водоемах, понимая, что на восстановление рыбьего поголовья нужно будет потратить ни один бюджет страны.
 
Для того, чтобы на законодательном уровне запретить подводную охоту на внутренних водоемах страны нам нужна Ваша поддержка и помощь. Напишите Письмо-Обращение в наш адрес или в адрес Агентства рыбного хозяйства Украины (можно в электронном виде). Это сегодня актуально, так как разрабатывается  проект НОВЫХ Правил любительского рыболовства, и очень хотелось бы в них и определить место подводной охоты. Это очень острый социальный вопрос, который волнует многомиллионную армию Рыболовов любителей искренне любящих свои водоемы, и переживающих за их дальнейшую судьбу от нависшей угрозы уничтожения всего живого в них подводной охотой. 
 Предлагается:
Запретить подводную охоту во внутренних водоемах (реках, озерах, прудах, лиманах и на Азовском море). Разрешить ее на специально выделенных участках акватории Черного моря вдали от населенных пунктов и мест отдыха людей. Так же разрешить подводную охоту на водоемах замкнутого типа  взятых в аренду (прудах, затопленных карьерах). Обратиться в МВД с предложением разработать Правила приобретения пневматического и арбалетного оружия предназначенного для подводной охоты. Обратиться в Агентство рыбного хозяйства, чтобы оно разработало Сертификацию учебных центров по подготовке подводных охотников, подготовить процесс экзаменов по проверке знаний, а так же выдачу Единого Государственного удостоверения подводного охотника. Ввести обязательную Лицензию на право охоты на определенное количество с указанием видов рыб.
 
 P.S. Для более детального ознакомления с обоснованиями запрета подводной охоты, высылаем Вам обращение к Главе Государственного Агентства рыбного хозяйства Украины. 
Если данная аргументация Вас убедила, то можете использовать ее в Ваших Письмах.
 
Мы верим, что совместными усилиями сможем сохранить рыбу в Наших Реках от уничтожения ее подводными охотниками!

--
С уважением, Александр Чистяков (067) 140-01-24
Ассоциация рыболовов Украины Ukrainian Fishermens Assotiation (Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.




Шановний Вікторе Сергійовичу!

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація рибалок України» звертається до Вас, у зв’язку зі зростанням серед риболовів-любителів стурбованості, спричиненої поширенням в Україні підводного полювання, яке набуває загрозливих масштабів.

За минуло десятиріччя невпинно погіршується ситуація зі станом рибних ресурсів в України, насамперед у прісноводних водоймах. Внаслідок погіршення екологічного стану водойм, спричиненого техногенним впливом та браконьєрством, стрімко скорочуються рибні запаси наших водойм. До цього процесу долучається і підводне полювання, яке в Україні вважається одним з дозволених видів любительського та спортивного рибальства.

В той же час, у країнах Європейського Співтовариства підводне полювання у внутрішніх прісноводних водоймах заборонено з огляду на жорстокість такого способу добування риби, його потенційну небезпечність для інших людей, які перебувають на водоймі. А в деяких странах передбачене кримінальне покарання за підводне полювання во внутрушніх водоймах. Зокрема в Німечині за нього передбаченно покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Жодна з європейських країн не може дозволити собі таку розкіш, як це криваве хобі в результаті якого доведеться, щоб встановити після нього чисельність рибіх зграй у річках і озерах вкласти шалені кошти зіставні з бюджетами держав. Однією з головних причин заборони даного способу добування риби є обмеженість природних ресурсів в умовах густонаселених територій та нерівність умов, в яких перебувають підводний мисливець і риба, в тому числі пов’язаних з циклами життєвої активності риби.

Першими жертвами підводного мисливця, як правило, стають найбільш крупні особини – маточне поголів’я, що має найбільшу репродуктивну цінність. Одним з улюблених об’єктів підводного полювання в річках став сом. Це вже негативно позначилось на чисельності популяції цієї великої річкової риби, яка стає дедалі рідкіснішою. Така ж невтішна ситуація й з іншими видами прісноводних риб (щука, судак, сазан, лящ тощо). В той же час, на тлі катастрофічного зменшення рибних запасів, в першу чергу в прісноводних водоймах, популярність підводного полювання в Україні зростає, пропагується і рекламується.

З метою мінімізації шкідливих наслідків для рибних ресурсів прісноводних водойм та Азовського моря, Асоціація рибалок України вбачає за необхідне запровадити обмеження на здійснення підводного полювання. Відносини у сфері здійснення даного виду любительського та спортивного рибальства слід врегулювати з дотриманням умов цивілізованого та раціонального природокористування. Для цього доцільно запровадити правила здійснення підводного полювання на риб, визначити умови придбання зброї для підводного полювання, запровадити реєстрацію та облік осіб, які стали власниками такої зброї.

При цьому, погоджуючись із думкою науковців, Асоціація рибалок України вважає, що підводне полювання в Україні може здійснюватись лише на озерах і ставках, наданих в оренду для риборозведення, та ділянках Чорного моря за межами населених пунктів, рекреаційних і культурно-оздоровчих зон.

Ці заходи сприятимуть збереженню та відновленню рибних ресурсів у прісноводних водоймах та Азовському морі. Запровадження обмежень на підводне полювання та врегулювання порядку його здійснення дозволить зняти соціальну напругу серед мільйонів риболовів-любителів в Україні, сприятиме цивілізованому і раціональному використанню природних ресурсів та вихованню в громадян бережливого ставлення до природи в цілому.

Водночас слід зазначити, що запровадження заборони підводного полювання на прісноводних водоймах та Азовському морі сприятиме розвитку господарств, що здійснюють риборозведення для організації любительського і спортивного рибальства, орієнтованого на задоволення потреб підводного полювання. Це в свою чергу збільшить податкові надходження до державного та місцевих бюджетів, сприятиме створенню нових робочих місць у рибопромисловій галузі економіки.
Якої шкоди завдає підводне полювання на внутрішніх водоймах країни:
- на нашу думку підводне полювання завдає непоправної шкоди внутрішнім водоймам, а саме: риба перебуває з мисливцем в нерівних умовах, оскільки в той час коли вода стає прозорою (відмирають водорості), що є для мисливців ідеальним часом, риба скачується на зимувальні ями, а ранньою весною, поки ще рослинність у водоймах на з'явилася, вагітна риба збирається в великі стада готуючись до нересту. У цей період риба є легкою здобиччю, тому що майже не на що не звертає увагу, почуття небезпеки у неї в ці періоди притуплені, чи відсутні зовсім. У літні ж періоди, коли вода не прозора, цвете, обмежена видимість, здається сама природа захищає мутністю води риб'ячі зграї, але й риби в цей період «розбрелися», і ведуть або одиночний, або живуть невеликими зграйками, що не дає підводним мисливцям масово знищувати рибу;
- так само через малі обсяги в наших внутрішніх водоймах у риби обмежені шляхи до втечі від підводних мисливців;
- підводне полювання винищує маточне поголів'я, яке могло б дати навесні мільйонне потомство. Це дуже позначається на загальній популяції риб'ячих зграй внутрішніх водойм. Адже не поодинокі випадки, коли підводними мисливцями знищувалися повністю ставки, озера.
- контролювати обсяги вилову підводних мисливців вельми проблематично, так як вони ніколи не виходять на берег з усім своїм уловом, залишаючи його на кукані у воді. До того ж у нас просто не існує ні підводної екологічної інспекції, ні підводної рибоохорони. В основному всі великі судаки, щуки і особливо соми в ресторанах - від підводних мисливців. Це бізнес, точно такий же як і браконьєрство за допомогою мереж, драчів, електровудки;
- у літній період, коли вода через цвітіння не прозора і в ній обмежена видимість, то полюючи поруч з відпочиваючими і не розібравшись у промайнулій тіні, можливо поранити гарпуном людей (такі випадки неодноразові). Підводні пневматичні рушниці мають велику силу, пробиваючи 30мм дошку наскрізь. Тому необхідно, щоб даний вид кровожерливого «хоббі» ліцензувався. А придбання підводних рушниць відбувалося так само, як і купівля вогнепальної мисливської зброї;
- що важливо: прісноводна риба дуже схильна до коливань атмосферного тиску. Дуже часто в наших річках через перепади тиску риба просто «стоїть», у неї немає сил рухатися. У ці періоди (безліч підводних зйомок цього свідчать) «стоячу» рибу можна хоч «вилкою» колоти, хоч руками в садок збирати. У цей період полювання взагалі виглядає, як варварство і невиправдане вбивство
- що особливо важливо, так це, те, що на сьогодні фактично неможливо здійснити ефективний контроль за підводними мисливцями. Немає жодної державної природоохоронної структури, яка могла б здійснити цей контроль.
Також норми викладені в абзаці 4 статті 10 проекту «Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства» говорять що: «Підводне полювання здійснюється за посвідченнями підводного мисливця, …», це формулювання було внесено до Правил любительського і спортивного рибальства, згідно з п. 8 наказу Мінагрополітики України від 01.08.2001 № 229 «Про внесення змін і доповнень до Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства»(зареєстр. Мін'юстом України від 14.09.2001 № 819/6010).
За цей час не було затверджено зразок посвідчення підводного мисливця, порядок його видачі та не створено державну установу (організацію) як б мала займатися цим питанням. Підводне полювання повинно здійснюватися з дотриманням вимог Правил любительського та спортивного рибальства, Законом України не передбачено державну установу (організацію), яка готує підводних мисливців та видає їм єдині посвідчення, а єдиний зразок посвідчення підводного мисливця не встановлено. Цим визнано, що реалізація положення абзацу 4 п. 4.3 є неможливим, а підводне полювання без посвідчення забороненим.
На офіційному веб-сайті Головного управління охорони водних біоресурсів у м. Києві, у жовтня 2011 р. оприлюднена стаття «Підводне полювання: що необхідно знати мисливцю?» main.golovrubvod.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=582:2011-10-14-13-25-02&catid=39&Itemid=84 в якій зазначено: «Відсутність посвідчення підводного мисливця, при здійсненні лову, відповідно до ч.3 статті 85 Кодексу України про Адміністративні правопорушення згідно кваліфікується як порушення Правил рибальства, і тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Вказана стаття фактично є методичним посібником для працівників територіальних органів рибоохорони, виконувати вимоги якої вони зобов’язані.
Якщо рибний ресурс ДЕРЖАВНИЙ, то і підхід до його захисту повинен бути державний. Без побудови чіткого контролю не можна навіть гепатетіческі розглядати можливість виділення ділянок акваторії навіть на Чорному морі для підводного полювання. Інакше безконтрольність і безобліковість цього виду хобі може призвести до негативних, а деколи і необоротних наслідків для навколишнього середовища. А так само може стати потенційно небезпечною для громадян відпочиваючих на море.
Науковці стверджують, що при підводному полюванні відбувається селективне вилучення найбільших риб – маточного поголів’я, що формує репродуктивне ядро популяції. При цьому порушується вікова структура популяцій, яка у великих за розміром риб формується десятиліттями. Через винищення плідників і порушення нерестових стад щорічно тільки у відносно невеликій водоймі недораховуються сотен мільйонів мальків. Виходячи із цієї цифри, можна підрахувати той збиток, який наносять підводні мисливці природним ресурсам України. Більше того, добре відомо, що часто в результаті підводного полювання відбувається не просте порушення структури популяції, а її повне знищення.
Наша мета - ЗАБОРОНИТИ підводне полювання у внутрішніх водоймах (річках, озерах, ставках, лиманах, Азовському морі). Дозволити цей вид «хобі» тільки на виділених для цієї мети ділянках акваторії Чорного моря далеко від населених пунктів і відпочинку людей. Так само дозволити підводне полювання на орендованих або приватних водоймах зі стовідсотковими вселенцями (тобто взяв озеро зарибив його, відстрелив, знову зарибив ...)
У Європі немає підводного полювання на внутрішніх водоймах. Якщо немає в деяких європейських країнах її прямої заборони, то тільки з тієї причини, що в голову європейцеві не може прийти взяти пневматичну рушницю і йти полювати на річку. У багатьох країнах за підводне полювання в внутрішніх водоймах дуже серйозні покарання. Не на всіх морях дозволена підводне полювання. На океанах для неї виділені ділянки акваторій. Але ніде по світу немає хаотичного, дикого підводного полювання. Якщо воно дозволено, то з обов'язковою умовою покупки Ліцензії, і щоб вас супроводжував місцевий єгер, який і несе основну відповідальність, за місце проведення полювання,
Щиро сподіваємося на те, що разом з Вами припинимо варварське знищення риби підводними мисливцями. Не розуміємо, як люди, які знищують основу популяції рибіх зграй можуть говорити про любов до природи, виставляючи на показ поодинокі свої заходи з зариблення водойм та прибирання річки від побутового сміття. Двома руками підтримуємо всі заходи несуть добро водойм. Але навіщо після них розстрілювали річку?Якщо рибалки пропагують принцип "Спіймав! Відпусти!", То для підводного полювання ці цивілізовані норми не прийнятні, тому що не може існувати "Вбив! Відпусти!".
Ми за те, щоб підводники замість рушниць взяли в руки фотокамери. Ми гарантуємо, що відео та фото матеріали про захоплюючу вітчизняному підводному світі і його мешканців будемо розташовувати в риболовецьких журналах, а так само ініціювати їх розміщення на телебаченні.відстріл вирішуваних видів риби, та її кількість ...

Асоціація рибалок України висловлює готовність надати необхідну допомогу та взяти участь у розробці проектів відповідних нормативно-правових актів, сприяти залученню риболовів-любителів до громадського обговорення цих проектів, участі в інших заходах, спрямованих на захист та відновлення рибних ресурсів.


З повагою,

Голова ВГО «Асоціація рибалок України» О.В. Чистяков











Последнее редактирование: 11 мая 2013 13:10 пользователем Дід Юхим.

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
11 мая 2013 13:07 #2 от Дід Юхим
Дід Юхим ответил в теме О запрете подводной охоты
Поддерживаю на все 1000%! Пусть охотятся на Черном море или в специальных водоемах! Точка
Спасибо сказали: settler

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
11 мая 2013 16:16 #3 от Анатолич
Анатолич ответил в теме О запрете подводной охоты
Понятно, что человек с подводным ружьем сильнее рыбы без ружья. Оно, наверное, прикольно, загарпунить беззащитную рыбу. Интересно, а если бы у рыбы была возможность ответить тем же? Кто бы решился погрузиться? А что нашим детям и внукам останется? Да...( здесь - ненормативные мысли). Фото хороший аргумент, пока не видишь всего этого и не представляешь масштаба трагедии. Ну, куда столько?! Зачем?! А после что?
Спасибо сказали: settler

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
21 июнь 2013 13:07 #4 от Ogre
Ogre ответил в теме О запрете подводной охоты

Анатолич пишет: Понятно, что человек с подводным ружьем сильнее рыбы без ружья. Оно, наверное, прикольно, загарпунить беззащитную рыбу. Интересно, а если бы у рыбы была возможность ответить тем же? Кто бы решился погрузиться? А что нашим детям и внукам останется? Да...( здесь - ненормативные мысли). Фото хороший аргумент, пока не видишь всего этого и не представляешь масштаба трагедии. Ну, куда столько?! Зачем?! А после что?

Я заядлый Подводный охотник а потом уже рыбак! Но не надо брать фото с рыбинами и их количеством с Астраханских охот и Волжских рек! Эта тема и фото давно были озвучены и доказаны что не в Украине это было! Только затем чтоб поднять бучу вокруг нас! На астраханских раскатах совсем другие правила норм выловов и люди платят бешенные деньги чтоб там поохотится и к каждому приставлен егерь! По нашей ситуации, это сделано чтоб Мистер Чистяков потом смог устроить личную выгоду для себя и компании! Сейчас приняты все меры и создана Всеукраинская организация ПО и поданы документы в ВР для нормальных условий охот также мы показываем всем свои хорошие дела-зарыбления по несколько раз в году разных рек (с своего кармана), чистки рек и акваторий и еще много полезного! Есть конечно и среди нас нехорошие люди, но и у вас найдутся такие!
Так что просьба АДМИНу не провоцируй нас и убери фотки руских бракош и Астраханских подвохов! А то если начну выставлять ваши фото с переловами, то мы вообще будем пай охотниками по сравнению с вами! Надо думать о хорошем и делать хорошие дела а не по хохляцки тыкать друг другу в хари!

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
21 июнь 2013 13:46 #5 от Дід Юхим
Дід Юхим ответил в теме О запрете подводной охоты
Я приветствую хорошие дела подвохов. Молодцы ребята, что проводите зарыбление. Нормальные рыболовы просто обязаны делать это регулярно. Мы вот тоже планируем. И не только мы, но и ребята с других рыболовных сайтов проводили, проводят и будут проводить зарыбления. И это я считаю правильно. Ты берешь от природы, должен природе и отдать! Так что кичиться тем, что вы зарыбляете водоемы особо не надо.
От своего мнения, что подводную охоту надо запретить я все равно не откажусь. А фото, не думаю что все они с Волги. Взять хотя бы последнее - четко видно украинские номера. И если нужна подборка именно украинских бракош-подвохов, так это можно нарыть в большом количестве. О чем тут говорить?

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
21 июнь 2013 14:15 - 21 июнь 2013 14:50 #6 от Jeka
Jeka ответил в теме О запрете подводной охоты
Мое мнение конечно никого не интересует, но все же выскажусь, так как тема очень болезненная. Лично я считаю что подводная охота так же как и рыбалка должны существовать параллельно и мирно, но должны быть какие то нормы и правила что ли. У самого были мысли начать охотиться, но пока финансы тормозят. Бракош конечно хватает везде. Сам лично видел два раза (перерыв между рыбалками один день) как одни и те же РЫБАКИ доставали из воды два самодельные кукана с рыбой (толстолобом, по 1-2 кг каждая рыбка). С одного кукана получался мешок рыбы. Тут просто каждый охотник и рыбак в том числе должен понимать что он оставляет после себя своим же детям, внукам.
Последнее редактирование: 21 июнь 2013 14:50 пользователем Jeka.

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
21 июнь 2013 14:27 #7 от Jeka
Jeka ответил в теме О запрете подводной охоты
А с таким же успехом можно запретить и рыбалку, ввести лицензию, покупку карточек (типа отстрелочных у охотников) и т. д. и т. п. Мне кажется тут с горяча решать не надо. Я ни в коем случае не встаю на защиту подвохов, это лично мое мнение.

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Больше
21 июнь 2013 15:29 #8 от Дід Юхим
Дід Юхим ответил в теме О запрете подводной охоты
Практически во всех европейских странах подводная охота во внутренних водоемах запрещена. Как вы думаете почему? Неужели там глупые люди живут? Значит все-таки есть проблема. И она такова: если я на удочку поймаю 3 кг рыба, то это будет, как правило и не ценная рыба и не трофейные экземпляры. С подвохами ситуация кардинально противоположная. Поэтому им надо оставить для охоты специально отведенные участки на море, ну и внутренние спецводоемы. Ну, это опять же, лично мое мнение. На данный момент есть действующие Правила и подводная охота разрешена!
Спасибо сказали: Едуард

Пожалуйста Войти или Регистрация, чтобы присоединиться к беседе.

Время создания страницы: 0.195 секунд